Úvodem

16. srpen 2017

Tenhle článek, hlavně jeho datum, berte jako dělící čáru mezi starým a novým. Všechny předchozí reportáže a články byly převzaty z původního blogu na serveru Blog.cz, kde jsem svou činnost v srpnu 2017 ukončil, ale texty chtěl mít zálohované. Thomův blog fungoval přes deset let a nebylo snadné jej opustit, nicméně toho rozhodnutí nelituji. Už mě unavovaly technické potíže a spousta dalších věcí, které tam byly na denním pořádku. A také mě unavoval vlastní do té doby používaný styl. Kvůli snaze mít blog co nejlepší a nejvypilovanější byla nakonec jeho správa tak složitá a náročná, až mi to bralo původní radost i motivaci. Zde mohu začít pěkně znovu a nastavit si takovou úroveň, aby mě její dodržování nesvazovalo. Proti Blogu je Blogger po technické stránce o dva vesmíry dál. Taky není prolezlý reklamou a nabízené funkce běží jak se od nich očekává. To mě do budoucna naplňuje optimismem.

Z původního blogu převzaté články jsem většinou aspoň zčásti upravil. Číst po sobě tolik ne vždycky povedeného textu bylo utrpení a musel jsem dost věcí přepsat nebo promazat. Nejspíš se to nepovedlo stoprocentně, ale zlepšení vidím. Mám radost, že předchozí práce nepřijde s možným koncem celého serveru blog.cz vniveč. Většina tematicky zaměřeného obsahu mi navíc posloužila jako základ pro start nových stránek, na které se právě díváte. Nemusím začínat od nuly.

Nové zde plánované texty bych rád pojímal stručněji a ne tak aktuálně jako dřív. Neboť třebaže jich bylo víc, ukecanost znamenala největší potíž, co se během revize mé blogovací minulosti projevila. Reportíky z dalších výletů budou tedy skromnější. Řekněme dva tři odstavce plus pár ilustračních fotek. A také nebudu psát tak často a o každé akci, jen o těch, co do zdejšího obsahu přinesou něco nového. S aktuálností jsem to myslel tak, že článek zveřejním třeba až týden po výletě samotném. Zpoždění ničemu neublíží a naopak mi dá čas sepsat text pořádně. Pohledem zpět vidím tato předsevzetí jako přínosná, proto - pokud zase sklouznu k litaniím - mě prosím šetrně upozorněte abych brzdil. Předem díky.

Doufám, že se vám tento blog bude líbit.
Vítejte.

Tomáš

Přepnout na hlavní stránku
Tomáš Kelar Turistika Cyklistika Šumperk blog stránky tipy trasy

5 komentářů:

 1. Na litanie upozorňovat nebudu, píšete sqěle. Jarmila

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Koukám, že jste si osvojila moderní pravopis :-D Děkuji a zdravím. Tomáš

   Vymazat
 2. ...ani já nebudu upozorňovat. A díky za červený puntík pod článkem. Hned jdu spát s lepší náladou. Vám teď přeji taky dobrou noc. Marta.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji a jsem rád, že čudlík potěšil :-)

   Vymazat
 3. Anonymní14.05.18 4:24

  Dobrý den, já jsem za tento blog moc ráda! V minulých letech vždycky když jsem na internetu hledala nějaké méně známé místo, tak mě to přesměrovalo jen na Thomův blog, protože nikde jinde o tom nebyla zmínka. A v poslední době mě to už také nacházelo tento blog a až nyní jsem zjistila, že jde o ten samý blog a autora :) Pro mě je to moc užitečný, když sama hledám, kde je nějaké místo nebo jaká tam vede cesta, tak to alespoň vidím na fotkách :) Takže ještě jednou díky za tento blog a pokračujte prosím :) Markéta

  OdpovědětVymazat